"Po vzájemných sympatiích podvodník za nějaký čas slíbil, že se za ní přestěhuje do České republiky a budou spolu žít. Vypadalo to velmi nadějně a srdce ženy ze Slovácka pravděpodobně zaplanulo. Než se však svého virtuálního milého dočkala, požadoval po ní pod různými záminkami zasílání finančních částek," informoval o případu ve čtvrtek policejní mluvčí Petr Zámečník.

Miroslav Maňák (vpravo) přichází k jednání Krajského soudu v Brně, který se 2. února 2021 začal zabývat obžalobou z vraždy, jež měla zakrýt jiný trestný čin. Stala se v lednu 2015 na Hodonínsku. Zdroj: ČTK
Soud zprostil muže obžaloby z vraždy mladíka na Hodonínsku. Po šesti letech

Muž od ní vylákával peníze pod různými záminkami. V jednom případě je potřeboval na zaplacení internetu, bez kterého by komunikace skončila. "V dalším vyžadoval zaplacení balíčku, ve kterém jí chtěl poslat větší obnos amerických dolarů. Dále pak sháněl peníze na zaplacení různých celních poplatků a jiné smyšlené legendy. Důvěřivá žena, aniž by si kdy ověřila pravou identitu svého protějšku, tak bezhlavě posílala požadované částky, které se v konečném důsledku vyšplhaly na necelý milion korun," sdělil policejní mluvčí.

Zatímco však údajný lékař své sliby nesplnil, žena vyprázdnila své bankovní konto. "Před podobnými případy, kterých se objevuje stále mnoho, důrazně varujeme. Nikdy neposílejte peníze osobám, které osobně neznáte, nikdy jste je neviděli a neznáte jejich pravou identitu. Za falešnými profily na sociálních sítích se ukrývá mnoho podvodníků," varoval Zámečník.