„Muž naletěl triku podvodnic, které jej ve čtvrtek před polednem oslovili na ulici. Jedna z žen se dožadovala napití vody a muž šel tedy do svého domu napustit hrnek vody. Udělal však jednu chybu a nechal odemčené vstupní dveře," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Obě ženy se vzápětí objevily u něj v kuchyni, a když je muž chtěl vyhnat ven, nepodařilo se mu to. „Pachatelky před ním roztáhly prostěradlo, které mu nabízely k prodeji. Tím mu zakryly výhled na dveře do chodby a toho okamžiku zřejmě využil třetí pachatel, který se nepozorovaně dostal do vedlejšího pokoje. Tam našel hotovost, kterou sebral a zmizel," doplnil Zámečník.

Pachatelům hrozí až pět let vězení a policie prosí o pomoc při pátraní po nich. „Uvítáme jakékoliv poznatky o výskytu a pohybu dvou žen romské národnosti, které se spolu s možným dalším komplicem pohybovaly ve čtvrtek mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou dopoledne v ulici Dukelských hrdinů v Hodoníně," popsal Zámečník. Případné informace můžou lidé sdělit policistům na služebně, na čísle 974 633 470 nebo na lince 158.