Pár v sobotu zkontrolovali muži zákona u Rohatce, když tudy projížděl ve Škodě Felicia. „Za volantem seděla dvaatřicetiletá žena,“ informoval v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Tu jeho kolegové nejdříve vyzval dechové zkoušce na alkohol. „Zatímco ta dopadla pro řidičku dobře, jinak tomu bylo s testem na drogy. Vykázal pozitivní výsledek na amfetaminy,“ upozornil mluvčí.

Žena následně odmítla lékařské vyšetření s odběrem krve a moči. „Na místě jí tak zadrželi řidičský průkaz a za odmítnutí lékařského vyšetření jí hrozí až padesát tisíc korun pokuta a dvouletý zákaz řízení,“ přiblížil Zámečník.

Při obhlídce auta, v němž seděl stejně starý spolujezdec, policisté našli desítky tablet léků. „Ty se používají k výrobě drogy. Ke kontrolované osádce si tak policisté přizvali kriminalisty, kteří případ převzali,“ sdělil policejní mluvčí.

Kriminalisté pak zjistili, že dvojice převezla léky ze Slovenska, a to přes státní hranice. „To je nelegální,“ připomněl Zámečník. Po zdokumentování případu a výslechu policisté pár obvinili z trestného činu.