Na linku 158 v úterý dopoledne zavolal muž ze Vnorov. Řekl, že jeho sousedku před chvílí někdo okradl o několik desítek tisíc korun. „Po deváté hodině ranní vnikl lstivě neznámý muž do rodinného domu pod záminkou, že je pracovníkem energetické společnosti. Uvedl, že jde zkontrolovat stav elektrických zásuvek v domě a požádal starší ženu, aby v ložnici přidržela v zásuvce zapojenou nabíječku od mobilního telefonu,“ popsal již obvyklý postup falešného elektrikáře hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podvodník pak odešel do kuchyně s tím, že tam zkontroluje ostatní zásuvky. Místo toho prohledal dům a našel peněženku s uloženými penězi. Pak z domu nepozorovaně zmizel.

Policisté znovu upozorňují na množící se případy podobných podvodů a okrádaní důchodců. „Mějte vždy na paměti, že žádné přeplatky, ani nedoplatky nejsou vyřizovány osobně, ale vždy a pouze peněžní poukázkou. Pokud k vám tedy přijde někdo takový, máte skutečně jistotu, že se jedná o podvodníka. Nikdy takovou osobu nepouštějte do domu, okamžitě volejte na linku 158 a informujte policisty,“ varuje mluvčí policie.