Cesta falešného instalatéra, který obral o peníze desítky důchodců, skončila uplynulé pondělí ve Veselí nad Moravou. Kriminalisté si na osmatřicetiletého Slováka počkali právě tehdy, když si vyhlížel svou další oběť. „Podíl na jeho dopadení mají policisté jak z Hodonínska, Uherskohradišťska tak i z Břeclavska. Všichni na případech pracovali a vyměňovali si důležité informace. I díky tomu se pachatele podařilo dopadnout," sdělil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podvodník řádil na Hodonínsku, Břeclavsku i Uherskohradiš­ťsku. Téměř vždy používal stejnou strategii. U dveří starších lidí zazvonil a přednesl předem připravenou historku. „Obyvatelům tvrdil, že vyměňuje vodovodní baterie nebo že montuje součástky na úsporu vody. V některých případech předstíral, že opravuje hlavici na sprše," přiblížil policejní mluvčí.

Za svoje instalatérské služby si účtoval různé částky. Pokaždé to bylo do sedmi tisíc korun. „Někdy odešel i bez peněz, protože se například důchodci o údajné opravě poradili se svými blízkými," upozornil Zámečník. V řadě případů peníze ale nakonec od důvěřivých penzistů získal. Ať už to byla celá suma, nebo alespoň její část. Kriminalisté se domnívají, že muž má na svědomí šestadvacet skutků. Na Břeclavsku policisté řešili dva případy, na Hodonínsku jich zaznamenali třináct a na Uherskohradišťsku o dva méně.

Jedněch z posledních podvodů se měl muž dopustit na Kyjovsku zhruba v polovině května. V domě v kyjovské ulici Mezi Mlaty starší ženy vylákal čtyři tisíce. Poté svou scénku sehrál u obydlí v Sobůlkách. Za údajný spořič vody mu žena vyplatila tři a půl tisíce korun.

Při výslechu se muž ke všemu přiznal. Kriminalisté, kteří po něm pátrali, ho záhy obvinili a podali návrh, aby neprodleně putoval do vazby. Obávali se totiž, že by v krádežích mohl pokračovat. „Do vazební věznice ale k našemu překvapení nakonec nepůjde. Soudce rozhodl muže ze zadržení propustit a stíhat ho na svobodě," uvedl Zámečník s tím, že za trestné činy porušování domovní svobody a podvod mu nyní hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.