Důchodci nejdříve zavolal na pevnou linku dopoledne neznámý muž. „Dědo, jak se máš?,“ zeptal se ho v telefonu. „V důsledku tohoto oslovení si poškozený myslel, že se skutečně jedná o jeho vnuka. Falešný vnuk jej pak požádal o zapůjčení třiceti tisíc v hotovosti na pořízení bytu,“ přiblížil trik podvodníků hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podvodník však se navíc vymluvil na to, že se pro požadované peníze si nemůže stavit sám a tak pro ně přijde jeho kamarádka. „Skutečně do pár minut se u rodinného domu objevila neznámá žena, která uvedla, že přišla vyzvednout peníze pro vnuka,“ pokračoval Zámečník.

Důvěřivý penzista jí skutečně třicet tisíc předal a od té doby neviděl ani peníze ani neznámou ženu a falešného vnuka. „Opět před podobnými případy důrazně varujeme a upozorňujeme na tyto podvodné triky, kdy pachatelé cílí právě na důvěřivé seniory. Informaci o požadování peněz od vnuků, synovců a podobně si vždy nejprve ověřte zpětným telefonátem, než dáte peníze cizím lidem do rukou,“ dodal policejní mluvčí.