První problémy nastaly v sobotu odpoledne ještě na Hané. To když vlak s příznivci prostějovského hokeje dorazil na přerovské nádraží. „Hokejoví příznivci narušili veřejný pořádek a zranili nezúčastněné osoby. V této souvislosti prověřujeme dva přestupky jeden proti veřejnému pořádku a druhý proti občanskému soužití," informovala policejní mluvčí Olomouckého kraje Irena Urbánková. Zároveň upozornila, že policisté v současnosti oba případy šetří. „Není vyloučené, že přestupky přehodnotíme na trestný čin," podotkla mluvčí.

Podle informací Hodonínského deníku Rovnost měl někdo v Přerově zranit mladého sportovce lahví od piva. V souvislosti s potyčkou nabraly vlaky zpoždění. V Hodoníně na asi dvě stovky prostějovských fanoušků čekalo devadesát policistů. „Předem jsme měli tento zápas vyhodnocený jako rizikový, proto jsme se na něj připravovali. Měli jsme k dispozici i speciální pořádkovou jednotku z Brna. Samozřejmě jsme nasadili také naše policisty z dopravní i pořádkové služby," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle něj policie situaci zvládla. „Při různých událostech jsme zajistili tři lidi z Prostějova, které podezříváme z přestupku proti majetku," řekl mluvčí. Kromě poškozených aut tak poznaly tvrdost fanoušků Jestřábů i dveře stadionu. „Zdemolovali jednu skleněnou výplň u zadních dveří. Na jejich pyrotechniku jsme použili hasicí přístroj," sdělil vedoucí zimního stadionu Jan Prčík.

Z pohledu prostějovských příznivců nastaly problémy poté, co některé z nich nechtěli pořadatelé vpustit do hlediště. „Až do té doby se neděly žádné výtržnosti, alkohol jsme pili opravdu jen minimálně a odmítáme kolektivní vinu za incident na přerovském nádraží. Šlo o zkrat jednotlivce a nikdo z dalších přítomných na výjezdu tento čin neschvaluje," hájí se na svých webových stránkách prostějovští fanoušci.

Podle šéfky hodonínského klubu Jany Gajošové přijeli někteří příznivci Prostějova rozvášnění a nedodrželi řád stadionu. „Byli zahalení a v podnapilém stavu, takže je nemohli pustit dovnitř. Musíme udržet pořádek, aby se lidi nebáli chodit na hokejové zápasy," vysvětlila Gajošová. Jak dále uvedla, na pořadatele se obrátili i slušní prostějovští fanoušci. „Sami nás prosili, abychom je ohlídali, protože měli strach z těch rozvášněných. Těm, které jsme nevpustili na zápas, jsme vrátili vstupné. Pořádek na stadionu jsme udrželi a lidé se tak mohli věnovat hokeji," je přesvědčená předsedkyně.

Republiková policie se připravuje i na další z rizikovějších domácích utkání hodonínských hokejistů. Hrají v sobotu proti Vsetínu.