Toto upozornění vydali po trojici případů na obecním facebookovém profilu Čejkovičtí. „Výzvu jsme zveřejnili zejména kvůli tomu, aby lidé podobným případům předcházeli. A to především tím, aby dobře zabezpečili své nemovitosti a zejména vstup do nich,“ přiblížil čejkovický starosta Pavel Novotný.

Policie navíc už šetřila podobné případy v sousední Čejči, nedalekých Dubňanech a také na Kyjovsku. Za posledních několik dnů se totiž objevilo na Hodonínsku kolem desítky vloupání do obydlí. Tedy nejen domů a bytů, ale také třeba i chatek.

„Radíme lidem, aby si velké sumy a cenné věci dávali do domácího trezoru. A pokud jej nemají, aby si hotovost raději ukládali na účet a drahocennosti do bezpečností schránky v bance. Taktéž je vhodné mít své hodnotné věci vyfotografované, aby při případném odcizení mohly snímky pomoct policistům s jejich identifikací,“ upozornil policejní mluvčí Petr Vala.

Dřepčík. Longitarsus substriatus byl v ČR v Ptačím parku Kosteliska nalezen po více než 30 letech a dosud byl považován v ČR za vyhynulého. Žije na vlhkomilných hluchavkovitých rostlinách.
Video: Na Hodonínku objevili dřepčíka. Jde o unikátní nález v České republice

Při jednom z posledních posledních případů přišla pětasedmdesátiletá žena na Kyjovsku dokonce o celoživotní úspory. I když zloděje vyrušila, tak jí z domu zmizelo zhruba čtvrt milionu korun. Neúspěchem pak skončila následná policejní pátrací akce se služebním psem. „Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. V případě dopadení mu v době nouzového stavu hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi,“ uvedl Vala.

Ten zároveň vyzval k tomu, aby si místní všímali pohybu cizích lidí. „Jakéhokoliv podezřelé jednání pak neprodleně volejte na bezplatnou linku policie 158,“ doplnil mluvčí policie.