Balažovič se i se svým syrským komplicem dal na útěk. Policisté migranty zajistili a v autě kromě nich našli také sáček s dvěma gramy pervitinu, které si před hraniční přechod Skalica Balažovič převezl. Takový scénář se odehrál na Hodonínsku začátkem listopadu loňského roku.

Okresní soud v Hodoníně letos na konci února odsoudil Balažoviče na rok do vězení. Zároveň mu udělil trest šestiletého vyhoštění z Česka, propadnutí věci a peněžitý trest ve výši dvacet tisíc korun.

Policisté u Sudoměřic zadrželi převaděče s pěti nelegálními migranty.
VIDEO: Úspěšný zátah u Sudoměřic. Převaděč migrantů měl slíbených 400 euro

Podobný verdikt si vyslechl také jeho syrský komplic Bandar Al Hayal, kterého hodonínský soud odsoudil za spolupachatelství při organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice a navíc za porušování domovní svobody. Syřan totiž na útěku před policí přelezl dvoumetrový plot cizího rodinného domu a ukryl se v přístřešku na jejich zahradě. Policie ho tam později zadržela.

Proti rozsudku se odvolal státní zástupce, který pro Balažoviče požadoval vyšší trest. Případ se tak znovu projednával ve středu u Krajského soudu v Brně. Balažovič se proti původnímu rozsudku neodvolal, s odvoláním státního zástupce ale nesouhlasí. „Obžalovaný považuje trest za adekvátní a přiměřený okolnostem," řekl u soudu jeho obhájce Jiří Dobišiar.

Policisté dále kontrolují dění na hranicích se Slovenskem.
Zbraň proti řidiči. Migranty u vinohradu na Hodonínsku vyzvedlo auto z Německa

Odvolací soud po krátkém projednání odvolání státního zástupce zamítl s tím, že neshledal důvody pro navýšení trestu. „Role organizátora byla silnější než Balažoviče. Ten měl migranty pouze převézt z Bratislavy do Drážďan. Pervitin měl obžalovaný zřejmě pro svou potřebu a nepřevážel je cíleně proto, aby je zde prodával či distribuoval," zaznělo v odůvodnění rozsudku.

Balažovičovi, který je od loňského listopadu ve vazbě, tedy zůstal stejný trest a zbývající měsíce z něj si nyní stejně jako Al Hayal odsedí ve vězení. Proti rozsudku můžou strany podat dovolání.