Policejní hlídka v Kyjově chtěla ve středu zastavit a zkontrolovat třicetiletého muže, který jel na terénním motocyklu bez připevněné registrační značky. Řidiče policisté dobře znali. Věděli o něm, že pravidelně užívá drogy a navíc mu soud zakázal řídit. Muž ale nezastavil a ujížděl směrem na Žádovice.

„Při pronásledování motocyklista nerespektoval dopravní předpisy, přejížděl motocyklem plnou čáru a ujížděl směrem na Osvětimany. Tam muselo být pronásledování přerušeno pro technickou závadu na policejním vozidle,“ popsal policejní mluvčí Petr Zámečník.

Uložený zákaz řízení muži vyprší až příští rok, přesto podle policie usedl na motorku i další den, kdy vyjel do Ratíškovic. Svůj stroj tam muž předal svému známému, který shodou okolností má také zakázáno řídit.

„Ten pak dokonce řídil motorku pod vlivem drog a skončil i s motocyklem v rukách policistů při silniční kontrole. V souvislosti s předchozím případem se pak policisté rozhodli předmětný motocykl zajistit a podat soudu návrh na jeho propadnutí. Oba muže teď čeká trestní stíhání a soud,“ dodal mluvčí.