„Dosud neznámý pachatel se tam vloupal do domu, který začal prohledávat. Jeho počínání přerušil majitel, který se v tu dobu vracel ze zahrady. Zloděj se před ním dal ihned na útěk, ale stihl z domu odcizit zlatý zásnubní prsten s vyrytým jménem, v hodnotě devět tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Pravděpodobně stejný pachatel se ve čtvrtek druhého července v době mezi půl dvanáctou dopoledne a půl druhou odpoledne vloupal do rodinného domu ve Velké nad Veličkou.

„Dostal se tam neuzamčenou brankou přes vedlejší oplocené zahrady, kde překonal plot a vstoupil na pozemek rodinného domu. Přes neuzamčené dveře se dostal do obydlí, které prohledal, avšak nic zde neodcizil,“ popsala mluvčí. V případě dopadení muži hrozí až tři roky vězení.

Podle popisu byl snědé barvy a vysoký mezi 180 až 185 centimetry. Měl silnou svalnatou postavu se silným krkem. Holohlavý muž nosil upnuté kalhoty a triko tmavě šedé barvy s modrým nádechem.

„V souvislosti s těmito případy policisté pátrají po totožnosti muže zachyceného na přiložených fotografiích, který by mohl k případu poskytnout policii důležité informace. Obracíme se také s žádostí o pomoc,“ dodala Koryťáková. Pokud někdo muže z fotografií pozná, může kontaktovat policisty na čísle 974 633 520 nebo na lince 158.