Když totiž jeli civilním autem po silnici mezi Břeclaví a Hodonínem, předjel je ve vysoké rychlosti Peugeot. Řidič však nedodržel bezpečný odstup a na civilním autě policistů poškodil zpětné zrcátko. Místo aby zastavil, jel dál.

„Hlídka dopravních policistů začala viníka nehody pronásledovat. Auto však dostihli až v Hodoníně poté, co se dostalo do kolony pomaleji jedoucích aut, a na řidiče namířili střelnou zbraň. Pronásledovaný muž i jeho spolujezdec nakonec skončili v poutech na zemi. Při dopravní nehodě ani při služebním zákroku nedošlo ke zranění osob," popsal páteční incident hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Při kontrole pak muži zákona zjistili, že má Peugeot propadlou technickou prohlídku. Řidič navíc za volant usedl i přesto, že mu to soud zakázal. Z testu na přítomnost drog pak vyplynulo, že muž jel pod vlivem amfetaminu. K tomu, že si drogu před jízdou dal, se také přiznal. „V tašce stejně starého spolujezdce pak policisté našli injekční stříkačku s bílou sypkou hmotou a igelitový sáček se sušenou travní hmotou. O jaké látky jde, ukáže expertíza," dodal Zámečník.

Řidič může skončit za mřížemi až na tři roky. Jeho spolujezdec je za nelegální držený drogy podezřelý z přestupku proti toxikomanii. Za ten mu hrozí pokuta až patnáct tisíc korun.