„V pondělí dopoledne museli policisté řešit incident, který se odehrál mezi manžely ve Veselí nad Moravou. Třiadvacetiletý muž ve společném bytě napadl manželku. K napadení došlo i v přítomnosti dvou nezletilých dětí,“ uvedl k případu mluvčí policie Petr Zámečník.

Mladý muž napadl ženu nejprve slovně, poté přešel k fyzickému útoku. Praštil ji pěstí do zad a povalil na postel. Pak na ni klekl a bil pěstmi do hlavy a nohou. Manželce, se nakonec podařilo utéct a zkontaktovat policisty. Ze střetu vyvázla s modřinami a oděrky.

„Agresivního muže jsme zadrželi. Po protokolaci a pominutí důvodů zajištění byl muž propuštěn. Jeho jednání bude řešit správní orgán, kterému policisté spisový materiál postoupí,“ informoval mluvčí.

Policisté se zabývají rovněž případem třicetiletého útočníka z Hodonínska, který v poslední době napadal vlastní matku. Zahájili proti němu trestní řízení kvůli podezření z týraní osoby žijící ve společném obydlí. Prozatím ho vykázali z bytu na dobu deseti dní.

„Důvodem bylo zjištění, že se dlouhodobě dopouštěl psychického a fyzického násilí vůči své matce. Útoky prováděl opakovaně i několikrát do týdne. Svoji matku fyzicky napadal údery pěstí do těla a útočil na ni nožem,“ komentoval Zámečník tamní rodinnou situaci.

Starší žena z domu utíkala i proto, že ji několikrát za noc budil. Podle policistů se bála o život.

Pokud soud uzná útočníka vinným, hrozí mu až osmiletý pobyt ve vězeňském prostředí.