PSALI JSME: Hodonínsko: zemřela rok a čtvrt stará holčička, policie prověřuje násilné úmrtí

S ohledem na věk oběti ale policie další informace poskytovat nechce. Protože se jedná o mladou a nemajetnou rodinu, v obci lidé krátce po tragické události uspořádali dvě sbírky. „Peníze z veřejné sbírky i z té na faře převzal farní úřad. Prostředky šly na pohřeb a záležitosti s ním spojené," uvedla starostka obce.

Místní jsou podle ní stále zaskočení tím, co se v osudný den vlastně stalo. „Je to tragédie. Holčička bývala usměvavá a vždycky pěkně čistě oblečená," poznamenala.

Podle prvotního vyjádření mladé matky na sociální síti měla patnáctiměsíční dcerka zemřít po právě prodělaném očkování. Alespoň to v jednom z komentářů naznačila. Dítě mělo být po vakcíně unavené a spát v postýlce. Když je pak měla zkontrolovat, už nedýchalo.

Souvislost úmrtí s očkováním ale už předminulý týden policie vyvrátila. Podobně se vyjádřili i odpůrci vakcinace. Jak uvedli ve své zprávě, v současné době je jedinou všeobecně široce uznávanou příčinou časného úmrtí po očkování, týž den, takzvaný anafylaktický šok. Obvykle dvě hodiny po vystavení alergenu. „Tiché a klidné úmrtí dítěte až s odstupem více hodin po očkování této variantě nenasvědčuje. Jakékoliv jiné příčiny časného úmrtí způsobeného vakcínami jsou rozporované a odmítané velkou částí lékařské veřejnosti jako vědecky neprokázané," napsal předseda Společnosti pacientů s následky po očkování Václav Hrabák.

VÍC INFORMACÍ SE DOČTETE V SOBOTNÍM TIŠTĚNÉM DENÍKU ROVNOST