V pondělí odpoledne dokonce vytahovali zraněnou srnu ze tři metry hluboké studny. Skončila tak v náručí uniformovaného zachránce. O týden dřív se hasiči postarali o labuť. „Pták měl zamotanou nohu, křídlo ve vlasci a před kolegy se schoval do rákosí. Tam jej odlovili a vypustili zpět do přírody," popsal Mikoška. Podle něj jsou docela časté i případy záchrany koček na stromě. „Většinou však před námi utečou," podotkl mluvčí. Hasiče nezaměstnávají pouze domácí mazlíčci schovaní ve větvích, ale i prstýnky. Jen za poslední půlrok je sundávali z prstů šestkrát.

Zajímavé příběhy mají ve sbírce také strážníci. „Telefonicky požádal naši hlídku o pomoc muž z Brněnska s tím, že se mu uvolnila protéza na noze. Ta mu ji na místě opravila dotažením všech šroubů a matic, řidič tak mohl pokračovat v jízdě," uvedl velitel kyjovských strážníků Lubomír Plachý.

Minulý měsíc řešili v Kyjově i krádež bot. Respektive jejich výměnu. „Muž si zkusil gumové pantofle, které pak odcizil. V prodejně ale nechal své staré boty. Pachatele jsme našli a ten obuv za devětaosmdesát korun vrátil," přiblížil Plachý.

VÍCE SI PŘEČTĚTE V ÚTERNÍM HODONÍNSKÉM DENÍKU ROVNOST