„Při kontrole řidiče policisté z cizinecké policie zjistili, že má muž soudně vyslovený zákaz řízení až do roku 2016. Stejný řidič navíc nedávno riskantně ujížděl dopravním policistům. Větší překvapení ale na policisty čekalo v zavazadlovém prostoru, kde nalezli chemikálie a pomůcky určené k nelegální výrobě drog. Případ si na místě převzali kriminalisté," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Jak doplnil, muž i žena nejsou drogovými začátečníky. Oba dlouhodobě drogy užívají a za drogovou trestnou činnost byli oba trestně stíhaní i odsouzení. Pětatřicetiletý muž si naposledy ve vězení odseděl tři roky, žena pak jeden rok. Muž si v minulosti pervitin obstarával od výrobců z regionu a prodával jej dál.

„Při vyšetřování vyšlo najevo, že se dvojice domluvila, že ve středu zajede osobním automobilem do Brna, kde nakoupí chemikálie a další prostředky, které jsou k výrobě pervitinu potřeba. Auto řídil a nákup zajišťoval právě muž, který k nákupu ve specializované prodejně použil živnostenský list podezřelé ženy. Na zpáteční cestě pak dvojici zkontrolovali policisté," popsal Zámečník.

Proti oběma osobám už zahájil policejní komisař úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž je navíc podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, proto na něj policisté podali návrh na vzetí do vazby. Ženu budou policisté stíhat na svobodě.