Ve čtvrtek odpoledne policejní hlídka vyjížděla do jednoho baru, aby asistovala při ošetření zraněné ženy. Zdravotníci se jí totiž snažili na místě pomoci, ale pacientka byla opilá a agresivní. „Kolegové následně zjistili, že si úraz nezpůsobila sama, ale že ji u ní doma napadl manžel," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Podle něho agresor měl svou manželku chytit a uhodit s ní o zem. Při pádu žena hlavou narazila do zárubně dveří a zranila se," sdělil Zámečník.

Muž se ji údajně měl snažit napadat znovu, proto raději utekla do baru. Policisté podezřelého otestovali, zda není opilý. Při dechové zkoušce mu naměřili 3,9 promile alkoholu. „Po dobu šetření se choval arogantně, nadával své manželce a prohlašoval, že dostala to, co si zasloužila," doplnil mluvčí.

Členové uniformované hlídky se obávali, že by v útocích pokračoval a své „milé" by mohl ublížit. „Na místě jej proto zajistili a přepravili do policejní cely. Událost prověřují pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. Také zvažují, zda muže vykáží na deset dnů ze společného obydlí," uzavřel Zámečník.