Lupiči byli dva. Šlo o osmnáctileté mladíky. „Jeden z nich na rohu domu hlídal, zda někdo nepůjde. Druhý mezitím vytlačil nedovřené okno a prolezl jím. V bytě sebral notebook, klávesnici, myš a webovou kameru. Ukradené věci přenesl k oknu, kde si tyto věci měl převzít jeho komplic, který čekal pod oknem. Na místo však mezitím přijel majitel bytu,“ popsal dění ve Skácelově ulici policejní mluvčí Petr Zámečník.

Majitel domu čekajícího muže přemohl a pomocí plynové pistole držel na místě až do příjezdu policie. Zloděj, který byl ještě v bytě, když viděl, co se děje, nechal lup v bytě, vyskočil z okna a utekl. „Během pár okamžiků byl na místě policista, který poblíž vykonával hlídkovou službu. Uviděl muže, který na jiného míří zbraní. Muže vyzval, aby pistoli odhodil, čemuž poškozený ihned vyhověl. Poté ale policistovi situaci vysvětlil,“ uvedl Zámečník.

Zadrženého muže policisté eskortovali na služebnu k sepsání výslechu. Po druhém pachateli pátraly všechny dostupné hlídky i strážníci městské policie. Pátrání po pár hodinách skončilo úspěchem. Pachatele, který vyskočil z okna a utekl, policisté dopadli.

Oba zloději jsou policistům dobře známí. Na jejich kontech je již v policejních statistikách několik záznamů. Od policistů si pak vyslechli obvinění z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Za to jim hrozí až tříletý trest odnětí svobody.