Případ se stal v sobotu, bližší informace jsou o něm jasné až nyní. Muž seděl za volantem dodávky, hlídka ho nejprve zastavila poblíž hraničního přechodu. Když měl vypnout motor a vystoupit, rozhodl se pro útěk. Sešlápl plynový pedál a vydal se do ulic Hodonína.

„Když konečně pochopil, že policejní vozy nesetřese, rozhodl se alespoň zmizet na lesní cestě. Jenže neodbočil zrovna dobře, cesta po pár desítkách metrů končila, takže musel vůz zastavit. V lese hlídkám potom unikal ještě krátce po svých, než jej kolegové zadrželi,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Řidiči zastavenému ve Ždánickém lese hrozí až dva roky vězení.
VIDEO: Nebezpečný muž ve Ždánickém lese. Jel silně opilý a nikdy neměl řidičák

Kromě přepravy nelegálních běženců musí mladý muž vysvětlit rovněž to, že řídil pod vlivem drog. Vyšel mu pozitivní test. Teď má na krku obvinění z organizování a umožnění nedovoleného překročení hranice, stejně jako obecné ohrožení. Policisté současně požádali o vzetí do vazby, což soudkyně odsouhlasila.

„Kriminalisté pracující na případu by nyní potřebovali hovořit s dalšími svědky jeho riskantní jízdy v Hodoníně a obrací se proto s žádostí na veřejnost. Pomoci jim mohou také kamerové záznamy, na kterých je ujíždějící dodávka zachycena. Ke kontaktu lze využít tísňovou linku policie 158,“ vzkázal policejní mluvčí Chaloupka.

Zdroj: policie