Ti odstavili také mikrobus Ford Tranzit jedoucí na pravidelné mezinárodní lince Banská Bystrica – Praha, kterou provozovala česká firma. Cestovalo v něm patnáct pasažérů. „Při důkladné prohlídce se policisté s experty nestačili divit. Při kontrole našli celkem sedmnáct závad, z nichž dvě byly natolik zásadní, že bylo nutné řidiči okamžitě zakázat další jízdu, aby nemohl riskovat zdraví a životy cestujících a ostatní účastníků silničního provozu," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle jeho kolegů bylo velkým štěstím, že v den jízdy zrovna nepršelo. „Jinak by cestování tímto autobusem mohlo mít tragické následky," upozornil mluvčí.

Například pneumatiky byly sjeté až na kordovou vrstvu, nesvítilo přední obrysové světlo, část karoserie byla už prorezivělá, poškozený a prorezivělý byl držák motoru, katalyzátor nahradila kovová trubky, utržený byl držák parkovací brzdy, propadlá autolékárnička či z tlumičů unikal olej. „Jak jsme zjistili, tak se společností provozující tuto dopravu byly potíže i v minulosti, kdy její řidiči nedodržovali předepsané přestávky v jízdě a autobusy měly problémy s technickým stavem," uvedl Zámečník.

Zarážejícím faktem podle něj v tomto případu byl fakt, že auto prošlo řádnou technickou kontrolou. Jelikož policisté řidiči zakázali další jízdu, cestující museli využít jinou dopravu. „Řidič sám uvedl, že mikrobus před jízdou řádně nekontroloval. Spoléhal na to, že je po STK a netušil, že je v tak žalostném stavu," sdělil mluvčí s tím, že jak řidiči, tak majitelce autobusu hrozí za hazard s lidskými životy mnohatisícová pokuta. „Dále budeme dávat podnět na kontrolu stanice STK, která vůz uznala jako technický způsobilý k provozu," dodal Zámečník.