„Případ se odehrál 9. října po páté hodině odpolední. Tehdy Policie České republiky v Praze obdržela přes bránu pro SMS na linku pro neslyšící zprávu s textem – Na poště v Kyjově je BOMBA – ,“ uvedla Radka Polášková z hodonínské okresní policie.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Jedenáct zaměstnanců muselo okamžitě opustit budovu.

Na místo přijeli policisté se speciálně vycvičeným psem. Uzavřeli prostor a začali hledat trhavinu. Marně. Poplach se ukázal jako planý. Pošta tak mohla začít opět plně fungovat.

Kriminalisté na případu pracovali dále. Po měsíci měli o autorovi hrozící zprávy jasno. „Operativní cestou zjistili majitelku mobilu, z kterého byla výhružná SMS odeslána a pro ženu si přišli domů,“ podotkla Polášková.

Policisté před sebou měli devatenáctiletou dívku z Hodonína. Ta nekladla žádný odpor a během výslechu na služebně se k činu doznala. Na otázku proč to udělala, odpověděla vyšetřovatelům, že se takhle rozhodla řešit své soukromé problémy.

Komisař ve čtvrtek proti ženě zahájil trestní stíhání za šíření poplašné zprávy. „Dle zákona jí hrozí až jeden rok vězení nebo pokuta,“ doplnila policistka.

Kriminalistům se v minulosti podařilo vypátrat i muže, jenž oznámil uložení bomby v areálu bzenecké školy. Tehdy šlo o přítele jedné ze studentek. Prý ji chtěl pomoci odvrátit chystanou zkoušku. Střední školu ve Bzenci mají anonymové „rádi“. Nepříjemnou událost tam řešili už třikrát.