Hádku mezi oběma muži ukončili teprve policisté, to však obžalovanému nezabránilo hned o den později vykrást auto stojící v hodonínské ulici Národních Hrdinů. Z něj ukradl doklady a autorádio. Ačkoliv se Baláž snažil soudní senát přesvědčit o tom, že na kamerovém záznamu z místa není on, soud jeho odvolání neuvěřil. „V případě krádeže je obžalovaný usvědčený kamerovým záznamem, kde je jasně vidět, jak se do auta vloupal,“ poznamenala soudkyně Markéta Jirsová.

Námitky měl obžalovaný také proti soudnímu rozhodnutí, které se týkalo červencové roztržky. Poukazoval především na skutečnost, že ho protivník napadl jako první. „Pokud by ke konfliktu došlo pouze v rovině drobného fyzického napadení, pak by odvolací soud zvažoval, zda skutek vůbec naplnil dostatečnou intenzitu. Obžalovaný byl sice napadený jako první poškozeným, vytáhl na něj ale dlouhou mačetu a posléze jej honil po parku,“ pokračovala Jirsová.

Mačeta. Ilustrační foto.
Výtržník s mačetou z hodonínského parku je ve vazbě, hrozí mu dva roky vězení

Zatímco obhajoba žádala pro Baláže zproštění obžaloby v plném rozsahu, státní zástupkyně oponovala, že je trest v souvislosti s minulostí obžalovaného poměrně mírný. Kvůli recidivě proto brněnský krajský soud poslal odsouzeného Baláže pravomocně na dva roky za mříže. „Trest nelze v žádném případě považovat za nepřiměřeně přísný, naopak se pohybuje kolem poloviny zákonné trestní sazby,“ zhodnotila státní zástupkyně Martina Láníčková. Poškozenému musí Baláž navíc zaplatit náhradu škody přesahující tři tisíce korun.