Tam vrátili kauzu soudci vyšší instance. „Rozsudek zdejšího soudu Krajský soud v Brně zrušil, neboť je nutné doplnit odůvodnění, zejména pak v jeho části týkající se hodnocení všech provedených důkazů," sdělila mluvčí Okresního soudu v Hodoníně Petra Čevelová.

Na lavici obžalovaných se tak měla vrátit čtveřice obviněných, kteří odcházeli letos v březnu od hodonínského soudu jako nevinní. Tentokrát ale mezi nimi chyběl Stanislav Pražan, který se včerejšího líčení nechtěl účastnit. Ten si už odpykává devítiletý trest za obchodování s nezákonným lihem.

V Hodoníně jemu, Liboru Drábkovi, Františkovi Bačíkovi a Ivaně Ondrušové za ohrožování zdraví závadnými potravinami hrozilo až deset let za mřížemi. Nakonec státní zástupce navrhl trest na spodní hranici sazby, a to čtyři léta odnětí svobody. „Obžalovaní se zprošťují podané obžaloby. Nebyla prokázaná přímá souvislost, že poškozený požil závadný alkohol právě v restauraci obžalované a že na základě takto požitého alkoholu u něj nastaly zdravotní komplikace a následné úmrtí," řekl tehdy v rozsudku Ladislav Sobotka, předseda hodonínského senátu.

Nyní jej čeká prověření některých listinných důkazů, a to především prvotních výpovědí Bačíka a Odrušové, které zahájily trestní stíhání. Hlavní líčení Sobotka odročil na 7. prosince.