„Kyjovští policisté dopoledne zastavili a kontrolovali dvaačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla v Kyjově v ulici Nětčická. Provedeným testem na přítomnost omamných látek zaznamenali v jeho těle amfetamin. Na místě kontroly mu tak okamžitě odebrali řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Za poslední měsíc je to podruhé, co jej policie při jízdě pod vlivem drog přichytila. Tehdy ale u sebe neměl řidičský průkaz, takže mu jej policisté nemohli zabavit.

Podobného přestupku se muž dopustil už v roce 2013, kdy řídil pod vlivem alkoholu. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili 1,2 promile alkoholu v krvi.

Druhý případ se stal v Hodoníně v ulici Pánovská. „Třiaadvacetiletému řidiči osobního vozidla naměřili policisté při dechové zkoušce 1,1 promile alkoholu a test na drogy prokázal přítomnost látky cannabis v jeho těle. Když nebyl schopen předložit řidičský průkaz, tak jej policisté prověřili v policejních databázích. Zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského oprávnění a vozidlo, které řídí, je trvale vyřazeno z provozu," popsal Zámečník.

Tohoto muže chytili policisté při řízení pod vlivem drog už v roce 2011.

ROMAN DOLEJSKÝ