„V jejich blízkosti zastavilo menší, osobní motorový automobil černé barvy, který měl všechna okna zatemněná. Šlo o pětidveřový automobil. Jeho řidič si žačky fotografoval na svůj mobilní telefon. Poté odjel vysokou rychlostí pryč,“ píše se v žádosti o zveřejnění informací v médiích. Řidič automobilu by měl být asi čtyřicet let starý a mít dlouhé vlasy po ramena barvy špinavý blond.

„Zjišťujeme, jak se skutečnosti odehrály a budeme se zaměřovat na případného řidiče i automobil, pokud by se nám zde ještě někde objevil. Nepátráme ale po žádném pedofilovi ani násilníkovi. Dětem se nic nestalo, nikdo jim nevyhrožoval, nikam je nelákal. Je to pro nás poznatek, že k něčemu mohlo dojít, ale nedošlo,“ vzkázal lidem Zámečník.

Přestože policie nyní celou věc prošetřuje, vzhledem k případům útoků pedofilů, ke kterým v poslední době došlo, se rozhodla věc nepodcenit a lidi z regionu informovat. „Opravdu ale nedošlo k ničemu protizákonnému. Navíc nevíme, na kolik je informace od děvčat důvěryhodná, jestli se dá skutečně věřit tomu, jak ji podaly. Stát se to ale mohlo a my se tomu věnujeme. Policisté budou u základních i mateřských škol ve zvýšené míře hlídkovat,“ sdělil Zámečník. O podivném řidiči zatím neinformoval ani místní rozhlas. Starosta Ratíškovic Josef Uhlík nechce během šetření místní zbytečně zneklidňovat. „Je to diskutabilní. Je jasné, že to nemůžeme podceňovat, ale nechceme, aby děti v každém autě, které zastaví a řidič se jich zeptá na cestu, viděli pedofila,“ reagoval.

Zámečník vyzývá případné svědky, kteří by mohli policistům v objasnění toho, co se v pátek jedenadvacátého krátce po půl osmé ráno v Ratíškovicích stalo, pomoci, aby kontaktovali policii. „Pokud by se nám nějaký svědek ozval, budeme určitě rádi. Informace nám může poskytnout na telefonní lince 158,“ uzavřel mluvčí.