Policejní past zároveň zaklapla i za trojicí dealerů, kteří bílý prášek prodávali dál za dvojnásobnou cenu. „V současné době jsou v případu obvinění čtyři lidé. Předpokládáme, že další budou přibývat," upozornil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle něj mohou provinilci za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy pobýt ve vězení dva až deset let.

Kauzu začali rozplétat kriminalisté z Hradišťska v únoru tohoto roku. „Při odhalování skutků na úseku nealkoholové toxikomanie jsme přišli na to, že do Uherského Hradiště směřuje více pervitinu než standardně. Objevili jsme pár, který se na distribuci podílel a následně se nám podařilo ztotožnit i výrobce. Množství šlo do našeho města a velká část také na Hodonínsko," informoval na tiskové konferenci člen hrdišťského toxitýmu, jehož jméno policie z taktických důvodů neuvedla.

Následně se spojil s hodonínskými kolegy. „Při prověřováním jsme zjistili, že výrobce známe již z minulosti, a to od roku 2004. Pátralo se po něm pak až do roku 2012. Skrýval se a svědci se o něm báli vypovídat," dodal kriminalista.

Do hledáčku hodonínské policie se přitom dostal už před dvaceti lety. Hledaný střídal byty i auta registrovaná na jiné lidi. „Ani telefony příliš nepoužíval. Navíc si kompletně monitoroval prostor před bytem," přiblížil hodonínský kriminalista.

Policisté nakonec výrobce původem z Hodonínska dopadli v druhé polovině září díky operaci s krycím názvem Vozka. V mrazáku jeho bytu nedaleko Holešova následně našli více než sto gramů čerstvého pervitinu a zbraň. „Odhalit proces výroby byl velice těžký, protože drogu připravoval jen jednou měsíčně. Navíc se od začátku roku dvakrát přestěhoval a ani dealeři nevěděli, kde bydlí. K předávání pervitinu docházelo na frekventovaných parkovištích u obchodních domů či nádražích," upozornil policista.