Příliš hezké vzpomínky na dětství už zřejmě nikdy nebude mít třináctiletá žákyně základní školy ve vyškovské Tyršově ulici. Podle zjištěných informací ji totiž měl sexuálně obtěžovat a pak taky přivést do jiného stavu otec spolužačky. Případ o kterém jako první informoval deník Šíp, se před několika málo týdny ocitl na stole vyškovských policistů. "Muži jsme sdělili obvinění ve věci pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže. Jak dlouho to budeme vyšetřovat, vůbec netuším. Záleží na znaleckých posudcích," uvedl velitel vyškovské kriminální policie Jan Molčan.

Mezitím ale nechala o dalším setrvání dívky ve škole hlasovat na třídní schůzce učitelka zneužité školačky. "Ještě teď se z toho nemohu vzpamatovat. Přišli jsme na běžné třídní schůzky a najednou jsme měli hlasovat o osudu někoho, koho ani neznáme. Nikdo z rodičů navíc nevěděl nic o okolnostech dívčina otěhotnění," řekla deníku Šíp matka, která hlasovala pro to, aby těhotná dívka dostala možnost školu dostudovat. Patřila ale mezi menšinu. Většina rodičů prý byla proti.

"Doufám, že škola svůj přístup přehodnotí a mé dceři umožní dostudovat. Není to žádný gauner, ale oběť tragédie," řekla maminka školačky.
Podle advokáta Jana Černého je jednání školy přinejmenším neetické. Vyvolávat hlasování o setrvání žáka ve třídě podle něj nemá smysl, výsledky takové volby nemají žádný právní dopad. "Navíc pokud má dívka kvůli tomu zdravotní problémy a leží v nemocnici, myslím, že tam je prostor pro policii, aby zahájila šetření kvůli podezření z ublížení na zdraví. Ublížit lze nejen tím, že někoho fyzicky udeřím, ale ublížit lze i nepřímo, jako to udělala ta učitelka. Ten následek tam prostě je," dodal advokát.