Krátce před druhou hodinou ranní na tísňovou linku zavolal muž, který uvedl, že pohřešuje sedmadvacetiletého bratra. „Ten měl předchozí večer odjet autem a zanechat vzkaz, že pokud se nevrátí, tak jej mají dát hledat," přiblížil případ hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník s tím, že se ještě policisté od muže dozvěděli, že bratr si chce pravděpodobně vzít život.

„Operační důstojník tak okamžitě zaúkoloval všechny hlídky v terénu a předal jim popis muže a jeho auta. Policisté také úzce spolupracovali s rodinnými příslušníky a získali od nich kontakty známých a kamarádů pohřešovaného. Ty pak ještě v noci prověřovali, ale bez výsledku," uvedl Zámečník.

Hodinu po vyhlášení pátrací akce nalezli policisté z cizinecké policie v rekreační oblasti Mlýnky odstavený hledaný vůz. Byl však prázdný. „Začali jsme svolávat posily z Brna k rozsáhlejší pátrací akci a zvažovali rovněž nasazení vrtulníku. Než k tomu došlo, bratr se pohřešovanému sourozenci dovolal. Uvedl, kde se nachází, že je zraněný a že pomalu ztrácí vědomí," popsal mluvčí.

Začal boj s časem. Policisté ihned vyjeli na uvedené místo. Po půlhodině se jim muže podařilo najít. Ihned přivolali záchrannou službu, která ho s řezným poraněním převezla do nemocnice. „Podle poslední informace by jeho život neměl být v ohrožení," dodal Zámečník.