„Asi kolem šesté hodiny v sobotu večer tam v rodinném domě osmapadesátiletý muž fyzicky napadl o šest let mladšího, kterého bodl do hrudníku," informovala Hodonínský deník Rovnost krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Bezprostředně po činu násilník z místa události utekl. Zraněného muže záchranáři přepravili do brněnské fakultní nemocnice, kde podstoupil operaci. „Podle vyjádření lékařů unikl jen o vlásek," upozornila na závažnost poranění Vedrová.

Její slova potvrdila také mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová. „Utrpěl velmi závažná poranění, ale díky kvalitní péči našich lékařů je již stabilizovaný a jeho stav se stále zlepšuje," upřesnila mluvčí nemocnice.

Uniformovaní strážci zákona mezitím v okolí pátrali po pachateli. „Zadrželi jej o několik hodin později. Vyšetřovatel už zahájil trestní stíhání pro pokus trestného činu vraždy," doplnila krajská policejní mluvčí s tím, že soudce vyhověl návrhu státního zástupce a obviněného poslal do vazební věznice. „V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let," uvedla Vedrová. Na Hodonínsku jde v tomto měsíci o druhý podobný útok. Muž v Šardicích ve čtvrtek devátého pobodal a pořezal manželský pár.