„První se stal v listopadu v Mikulčicích. Neznámý pachatel či pachatelé se dostali do sklepních prostor stavby. Tam odmontovali plynový kotel pro ústřední topení a odvezli si jej,“ informuje hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Také v Prušánkách zloději vnikli do novostavby rodinného domu. „Z kotelny pak demontovali již zapojený plynový kotel. Ten si pak pravděpodobně naložili do odstaveného auta a odjeli,“ popsal krádež z konce listopadu Zámečník.

Zatím poslední případ se stal ve čtvrtek, a opět v Prušánkách. „Zloději vnikli opět do novostavby rodinného domu. V kotelně odpojili plynový kotel a bojler. Z kuchyně ještě odnesli vestavěnou elektrickou troubu,“ uvedl mluvčí policie.

„Apelujeme na stavebníky a majitele novostaveb, aby si své objekty řádně zabezpečili, popřípadě pravidelně hlídali. O pomoc můžete požádat i sousedy. Důležité je všímat si cizích osob a podezřelých aut, které se kolem vašeho domu pohybují,“ varuje Zámečník.

Spolu se svými kolegy doporučuje také, aby se topná tělesa a elektrospotřebiče do domu instalovaly těsně před nastěhováním. „Můžete tak snížit riziko krádeže uvedených komponentů,“ dodal mluvčí republikové policie.