Strážci zákona jim měli před rokem zabavit kolem šesti a půl kilogramů marihuany. Čtyři a půl kila objevili na sociálním zařízení v pokoji Hamzata Bolatčanova v jednom z hodonínských hotelů. Další nelegální sušinu pak našli i v zaparkovaném autě před ubytovacím zařízením.

Ruský občan, který dlouhodobě bydlel a pracoval v Rakousku, svoji vinu popírá. „Měl jsem 4 350 euro na to, abych koupil auto, za tři sta euro jsem nakoupil padesát gramů marihuany. O té zajištěné u mne v pokoji nic nevím. Ta v autě byla pro vlastní potřebu," uvedl už v přípravném řízení čtyřiadvacetiletý cizinec, kterému hrozí v případě uznání viny až desetileté vězení.

Pod stejnou horní hranici trestu se dostal i jeho soused ze Štýrského Hradce Ruslan Dichajev. Také on vinu odmítá. „Nemohl jsem marihuanu koupit, protože jsem byl v herně, kde jsem prohrál všechny peníze," řekl německy před soudem Dichajev s tím, že dostal jen dva gramy marihuany od Reného Juříka.

To však bylo jediné, co další z pětice obžalovaných potvrdil. „Mrzí mě, že jsem se do toho namočil. Ruslanovi jsem dal dva gramy, jinak popírám, že bych byl 
u dalších obchodů s marihuanou," vyjádřil se Juřík.

Zcela jinak mluvila jediná žena mezi obviněnými, Pavla Michlová z Hodonína. „Je mi líto, že jsme ten jeden kilogram předali. Napsala jsem SMS, že nabízíme větší množství marihuany, ale nebyla to pravda," uvedla Michlová.

Při předání sušiny konopí prý byla i s dalšími třemi obžalovanými před jedním 
z hodonínských kasin. Pátý obviněný měl právě Bolatčanovi prodat dvanáct gramů marihuany ve Vlkoši, za což mu oproti ostatním hrozí trest v poloviční 
sazbě.

Podle žalobkyně oba cizinci přijeli do Hodonína koupit drogu, což jim měli Juřík s Michlovou zprostředkovat. Za tři týdny se má dostavit k soudu také ten, co kilogram marihuany kupcům přímo předal.

Tři z pěti obžalovaných navíc zůstávají ve vazbě. Bolatčanov i Juřík požádali senát o propuštění na svobodu. Cizincův právník s ohledem na to, že Bolatčanov má stálé bydliště a v žádném případě by se neskrýval. Juřík argumentoval tím, že se vrátil z Anglie, kam odjel vydělávat, aby mohl pomoci nemocné matce a tetě. Soud ale u všech shledal opět důvod pro vazbu.