Pěti kontrolovaným proudilo v krvi podle policie do jednoho promile alkoholu. „Dva muži měli dechovou zkoušku s výsledkem 1,37 promile a 1,68. Nejvyšší hladinu alkoholu měl dvaapadesátiletý řidič z Karvinska, který před jedenáctou hodinou v noci ze soboty na neděli projížděl Čejkovicemi se Škodou Octavia," přiblížila rekordmana mluvčí.

Dva z přistižených měli již dokonce delší dobu řízení zakázané. „O půl druhé v noci na pondělí to byl v Hodoníně šestadvacetiletý řidič BMW. Nepředložil žádné osobní doklady a zjistili jsme, že mu Městský úřad Hodonín zakázal řízení do října letošního roku," uvedla Drahokoupilová s tím, že mladík byl navíc za volantem pod vlivem pervitinu.

Okresní soud ve Vyškově pak zakázal řízení šedesátiletému muži, kterého policisté kontrolovali v neděli v pravé poledne u Žarošic. „Jel tudy s nákladním Renaultem a také nepředložil žádné doklady. Zákaz činnosti má až do ledna roku 2018. V neděli nadýchal 0,25 promile alkoholu. Auto mělo navíc rozdílné pneumatiky a zároveň nadměrně ojeté," dodala mluvčí.