„Muž z Veselska v tomto týdnu fyzicky napadl manželku takovým způsobem, že ji způsobil hematom pod levým okem, krvácení z nosu. Podezření je také na zlomeninu obličejových kostí," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Za celou událostí podle policie stojí demižonek s alkoholem. Ten se žena pokusila manželovi vzít a zabránit tak jeho dalšímu opíjení. „To muže rozzlobilo natolik, že se po manželce ohnal pěstí a udeřil ji do obličeje," pokračuje mluvčí s tím, že žena byla následně ošetřená v nemocnici.

Na místo napadení dorazila kvůli prošetření a zdokumentování policejní hlídka. „Agresivita opilého muže se obrátila i proti ní, když ji napadl a zakročující policistce způsobil drobné zranění. Poté skončil v poutech a v policejní cele," uvedl Zámečník.

Následně si musel od policistů vyslechnout podezření z trestných činů. Ti jej navíc na deset dnů vykázali ze společného obydlí. „Tam se po tuto dobu nesmí vrátit a poškozenou ženu nijak kontaktovat. Za jeho skutek mu u soudu hrozí až čtyři roky odnětí svobody," dodal policejní mluvčí.