Před policisty tam prchal muž, který v minulosti přišel o řidičský průkaz za opakovanou jízdu s drogou v těle. „Byl zastavován hlídkou kyjovských policistů. Na výzvu zareagoval prudkým zastavením vozidla a jeho otočením. Šlápl na plyn a ujížděl zpátky směrem na Žarošice,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Hlídka na nic nečekala a začala muže pronásledovat. I přes opakované výzvy a houkající maják řidič dál ujížděl. Nakonec se přece jen umoudřil a v Silničné dobrovolně zastavil. „Policisté zjistili, že sedmadvacetiletý muž z Holíče má zákaz řízení na dobu dvou let po předchozím dosažení dvanácti bodů, kterému předcházelo opakované řízení pod vlivem drog,“ pokračoval mluvčí.

S drogami ovlivněnou myslí jezdil i v jiných okresech. Skončil proto v cele a v pátek ho policisté předali státnímu zastupitelství s návrhem vzetí do vazby. V okrese Hodonín s ním měli co do činění už podruhé během měsíce. Na konci ledna jej hlídka u Mutěnic zahlédla, jak za jízdy telefonuje. Muž zastavil a utíkal do lesa, kde ho asi po dvou stech metrech policisté dopadli. Už tehdy byl bez „papírů“ a navíc seděl za volantem auta, které mělo propadlé technické osvědčení.