„Policisté si při službě všimli pětatřicetiletého muže, o kterém věděli, že užívá omamné a psychotropní látky a měl mít vyslovený zákaz řízení," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Jeho kolegové tak chtěli podezřelého šoféra zkontrolovat. „Když řidič za sebou uviděl policejní auto, prudce zrychlil a snažil se ujet. Policisté zapnuli modré majáky a výstražné zvukové zařízení a ujíždějící vůz pronásledovali," přiblížil honičku mluvčí.

Řidič podle něj vysokou rychlostí přímo ohrožoval ostatní a neváhal jezdit ani v protisměru. „V jednom místě se mu však řidičské umění vymklo kontrole a při najetí na obrubník si prorazil dvě pneumatiky. S téměř nepojízdným vozem zastavil a začal před policisty utíkat," pokračoval Zámečník.

Ti ho však za pár okamžiků dohonili a dali mu dýchnout. „Zkouška prokázala, že alkohol nepil. Test na přítomnost návykových látek v jeho těle, stejně jako lékařské vyšetření odmítl," sdělil mluvčí. Policisté v těchto dnech případ dokumentují a zjišťují rozsah prohřešků.

V úterý odpoledne uvízla v policejních sítích v hodonínské Brněnské ulici také dvacetiletá řidička. „ Po předložení dokladů ji policisté vyzvali k dechové zkoušce, která pro řidičku vyšla dobře. Horší to bylo s testem na přítomnost omamných látek v těle. Ten prokázal, že řidičce v těle koluje cannabis," uvedl Zámečník. Šoférka tak na místě přišla o řidičský průkaz.