Mladá žena přežila jen díky rychlé pomoci záchranářů a následné operaci. "Obžalovaný jí způsobil zhmoždění a otok mozku a krvácení do lebky. Poškozená utrpěla i poranění sleziny a ledviny, šlo tedy o polytrauma," popsal soudce Miloš Žďárský následky dvou útoků.

Každý z nich trval deset až třicet minut a byla mezi nimi prodleva asi hodinu a půl. "V té době poškozená spala," dodal předseda senátu s tím, že útočník si musel být vědomý, že může ženu zabít.

Robeš se přiznal jen k několika fackám, brutální násilí u soudu popřel. Proto se proti rozsudku odvolal. "Soud rozhodnutí postavil na výpovědi svědkyně, kterou považujeme za nevěrohodnou. Klient je přesvědčený, že valnou část těchto zranění způsobila poškozené právě tato svědkyně," uvedl obhájce Karel Schelle.

Podle soudce Žďárského však korunní svědkyně, která byla v době incidentu v bytě obžalovaného, neměla k podobnému chování důvod. "Naopak poškozenou spíš bránila, přestože to byla její rivalka v lásce ve vztahu k obžalovanému," řekl soudce.

Případ tak znovu posoudí Vrchní soud v Olomouci.