Konflikt se podle zdroje obeznámeného se situací odehrál před očima svědků na strážnickém autobusovém nádraží v pondělí po skončení vyučování. Chlapec je v pořádku, jestli si odnese i nějaké trvalé následky, se teprve ukáže. „Už ho přeložili na dětské oddělení a v sobotu by snad mohl jít domů," sdělil pro Hodonínský deník Rovnost zdroj, který si nepřál zveřejnit své jméno. Redakce je však zná.

Jak dále uvedl, lékaři mladému pacientovi diagnostikovali středně těžký otřes mozku s tržnou ranou na zadní části hlavy, kterou bylo potřeba sešít. S tím možná souvisí i částečná ztráta paměti, protože si chlapec z události příliš nepamatuje. Není proto zcela jasné, co přesně se stalo. Jisté je, že napadení řeší policie. „Případ jsme zaevidovali a zabýváme se jím. Vzhledem k věku poškozeného se k němu nebudeme více vyjadřovat," sdělil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle informací svědků, které zdroj redakci zprostředkoval, starší chlapec mladšího chytil a praštil s ním o hranu sloupu, jenž drží zastávku. Hoch po ráně upadl uprostřed autobusového nádraží na zem. Útočníků bylo zřejmě více, přesný počet ale není známý. Podle svědků mezi nimi byla i trojice bratrů z vesnice v okolí Strážnice a ten o rok starší chlapce srazil. O těchto bratrech je prý už delší dobu slyšet v souvislosti s různým napadáním a strkanicemi, dokonce i v jejich obci.

11let má chlapec, který po potyčce na autobusovém nádraží ve Strážnici skončil v nemocnici.

Mladí aktéři nejspíš navštěvují strážnickou Základní školu Marie Kudeříkové. „Nevím, kdo u toho byl, pravděpodobně žáci naší školy. Případ je podle toho, co jsem slyšel, závažný, ovšem netýká se školy. Nemáme ani kompetence jej vyšetřovat. Čekáme, co bude dál," informoval ředitel školy Petr Tomeček. Doufá, že se nejednalo o zlý úmysl. „Je nám to líto a mrzí nás to. Takové případy vždy dopadají na školu, jejíchž dětí se týkají," dodal ředitel. Od školy je autobusové nádraží vzdálené více než půl kilometru. „U budovy máme jednu zastávku, o níž máme větší přehled. Jak ale žáci přejdou k jiné, tak je ohlídat nedokážeme," řekl Tomeček.

Tomeček tvrdí, že podobné události jsou z větší části zapříčiněné problémy v rodině. „Nemáme žádné pravomoci, abychom je mohli řešit. Snažíme se jako součást našeho výchovného působení učit žáky, aby nejednali agresivně. Máme například program proti šikaně. Přijíždějí k nám odborníci, kteří přímo s dětmi pracují interaktivně nebo formou přednášek. Také máme několik výchovných předmětů. Nikdo nikdy ale nedokáže odhadnout, co se mezi žáky skutečně děje," vyjádřil se pedagog. Mluvčí policie Zámečník upozornil, že obecně by porušení zákona nezletilým řešil soud pro mladistvé nebo odbor sociálněprávní ochrany dítěte. „O případném umístění do nápravných zařízení rozhoduje soud. Záleží například na tom, co mladistvý spáchal, jestli to bylo již opakovaně, a také na základě závažnosti. Okolností může být více," vysvětlil.