Za uherskohradišťskými policisty přišla v sobotu 24. března starší žena, protože od předchozího večera pohřešuje svého syna nejen ona, ale i její blízcí. „Vít Soška odjel v pátek 23. března ráno na služební cestu a své přítelkyni řekl, že jede za obchodními záležitostmi do Ostravy. Nevrátil se ani odpoledne, jak avizoval, ani večer. Telefon nejdříve vyzváněl, ale nezvedal ho,“ uvedl uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Později byl telefon už nedostupný. Policisté postupně zjišťovali od blízkých i spolupracovníků informace, které mají objasnit mužův pohyb a zjistit, kde se nachází. „Z prozatímního pátrání se jej však nepodařilo vypátrat,“ podotkl Mergental.

Pohřešovaný Vít Soška.

Vít Soška je střední postavy asi 175 cm vysoký, s hnědými krátkými vlasy, hnědýma očima a bývá oholen. „Při odjezdu měl na sobě modré džíny, černou mikinu s bílými pruhy na rukávech, zelenou vestu a modré tenisky. Pohřešovaný muž odjel v černé Škodě Superb s registrační značkou 4B8 8338,“ uvedl policejní mluvčí.

Soškovým trvalým bydlištěm je Domanín, ale naposled bydlel v Bzenci. „Kdokoliv by měl jakoukoliv informaci o pohybu pohřešovaného muže, ať se neprodleně obrátí na jakékoliv policejní oddělení nebo na linku 158,“ dodal Mergental.