Čtyřiatřicetiletá prodavačka v hodonínské trafice se v úterý stala obětí loupežného přepadení. Asi čtyřicetiletý muž jí hrozil střelnou zbraní a nakonec ji těžce zranil nožem. Policisté po pachateli intenzivně pátrají.

„Kolem patnácté hodiny došlo v Hodoníně na křižovatce u podniku Armaturky k loupežnému přepadení obsluhy novinového stánku,“ potvrdila policejní mluvčí Radka Polášková. „Muž vešel do stánku a pod hrozbou střelné zbraně a nože požadoval po obsluze vydání finanční hotovosti.“

Pak na prodavačku zaútočil nožem a způsobil jí těžká zranění. To vše pro zhruba osm tisíc korun, které si následně odnesl jako kořist. Za loupež mu nyní hrozí dva až deset let vězení.

„Prý ji píchl do zad a údajně chtěl to samé udělat i zepředu. Nějak se ale ubránila, takže jí pořezal ruce,“ sdělil ohledně úterní události jeden ze zdrojů blízkých přepadené ženě. Jméno si přál ponechat v anonymitě. „Ještě si stihla sama zavolat záchranku,“ poznamenal po chvíli.

Posádka rychlé lékařské pomoci zraněnou a vyděšenou ženu dopravila do hodonínské nemocnice.

„Přivezla ji sanitka s bodným poraněním hrudníku, takže jsme provedli drenáž. V ohrožení života není. Její stav je momentálně stabilizovaný,“ řekl ve středu před polednem Oldřich Vynutil, primář chirurgického oddělení. „Věřím, že pokud nedojde k nečekaným komplikacím, budeme ji moci během několika dní propustit.“

Policie tvrdí, že prodavačka měla ve stánku otevřené dveře. Pachatel tak lehce vstoupil dovnitř. V ruce držel pistoli a nůž. Přepadená trafikantka policistům po incidentu vypověděla, že v případě střelné zbraně mohlo jít o maketu. „Tahle informace ale není ještě potvrzená,“ konstatovala mluvčí Polášková.

Na místo trestného činu přijeli i vyšetřovatelé z Brna a hodonínský psovod. Pes podle svědků sice zachytil pachovou stopu, ta se ale ztratila někde v městské části Bažantnice. „Stopy jsme zajistili. Budou se posílat na expertízu,“ sdělila mluvčí. Na řadu přijde i prověřovaní záznamů z bezpečnostních ka­mer.

Událost se stala ihned předmětem mnoha diskuzí. Zákazníci stánku i kolemjdoucí o přepadení vášnivě debatovali.

Hodonínský deník Rovnost oslovil také další zaměstnance novinových stánků v okresním městě. Výsledek? Většina už pokusy o získání zboží bez placení poznala. S takovou agresivitou se ale ještě nesetkali. „Jsme zděšení. Něco takového a za bílého dne se tady ještě nestalo. Musíme si dávat pozor,“ shodovali se.

Kriminalisté prosí o pomoc případné svědky, kteří by mohli pomoci dopadnou agresivního lupiče.

„Hledáme svědky události, kteří by v danou dobu mohli pachatele vidět, ať se ozvou na telefon 974 633 320 nebo na linku 158,“ vzkázala mluvčí policistů.

POPIS PACHATELE
Muž vysoký asi 180 cm, štíhlý, věk kolem čtyřiceti let. Má tmavě hnědé řídké vlasy, na tváři tzv. strniště. Oblečen byl do modrých riflí, bílého trička s krátkým rukávem s nezjištěným nápisem.