Krušné chvilky nad nedělním ránem zažívala hlídka Městské policie v Hodoníně.

„Krátce před půl pátou ráno se vydala zkontrolovat prostor u jedné z benzinových stanic na Bratislavské ulici poblíž diskotéky Palladium, kde dochází poměrně často k výtržnostem mladíků,“ popsal šéf Městské policie v Hodoníně Jindřich Vašíček.

Přitom strážníci zahlédli mladého muže, jak před benzinovou stanicí vzal dva kanystry s letní směsí do vstřikovačů a nezaplatil.

„Samozřejmě se strážníci vydali hned za tímto mladíkem,“ řekl Vašíček.

Ten na žádost o prokázání totožnosti ale vůbec nereagoval.

„Následovala výzva s výstrahou, že bude použito donucovacích prostředků. Mladík ale opět neuposlechl a začal strážníky velmi agresivně napadat, a to nejen slovně,“ sdělil jejich šéf. Hlídka jej pak podle něho musela zpacifikovat a za pomoci hmatů a chvatů nasadili opilci pouta.

„Po celou dobu se bránil, hrubě nadával a dokonce vyhrožoval neustále strážníkům fyzickou likvidací,“ uvedl Jindřich Vašíček. Po předání na Policii České republiky a posouzení stavu jej hlídka hodonínské Městské policie převezla v neděli ráno na záchytnou stanici do Brna.

„Vzhledem k jeho velmi agresivnímu chování při tom asistovali oba strážníci, ačkoliv běžně jezdí takto jako doprovod pouze jeden,“ dodal ještě k nedělnímu incidentu ředitel Městské policie v Hodoníně.