Podle Bízové si Výmolová ponechávala část důchodu rozumově slabého muže, kterému dělala opatrovníka. „Na nesrovnalosti jsme přišli v roce 2016, když na úřad přišel dopis o zvýšení jeho invalidního důchodu. Tvrdila, že mu část posílá do léčebny v Kroměříži a pro zbytek si chodí jeho příbuzní na obecní úřad. Nikdo k nám nechodil, část peněz si nechávala,“ uvedla u soudu.

Dodala, že obžalovaná nepředala ani přes třiatřicet tisíc korun ze sbírky obci Troubky na pomoc po povodni. „Do Troubek to vezla osobně v obálce tamním zastupitelům. Opakovaně jsme ji žádali o předávací doklad, abychom ho založili do archivu. Nikdy nám ho nedala,“ doplnila zastupitelka. Kritizovala také chaotické hospodaření s obecním rozpočtem.

Zastupitelé také upozornili na podle nich neoprávněný prodej obecních pozemků firmě Mirror Moravia. „Trvám na tom, že o prodeji pozemků v hodnotě šest set tisíc věděli a schválili to. Jejich výpověď je účelová,“ hájila se Výmolová.

Exstarostka si měla nechat i 580 tisíc na výstavbu vodovodu v lokalitě Pod Búdami. Přispívali na něj tamní vinaři. Někteří problémy nezpozorovali. „Půjčil jsem jí na páteřní vodovod 150 tisíc. Peníze mi do týdne řádně vrátila,“ připustil svědek Jaroslav Bábel.

Část výpovědí bylo v písemné formě a předčítal je soudce Aleš Novotný. Protože státní zástupkyně trvala na tom, aby zazněly všechny, odročil hlavní líčení na 15. a 16. listopadu.