A to jako následek poslední razie, o které v pondělí informovala Národní protidrogová centrála a nelegální rodinný byznys přiblížil také Deník. „Zajištěno bylo jednašedesát kilogramů sušiny marihuany, tři osobní vozidla v celkové hodnotě jeden a půl milionu korun, hotovost tři a půl milionu korun, přes sedmnáct tisíc euro a dva miliony korun na účtech,“ nastínila úlovek mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová.

Jak dále zmínila v tiskové zprávě k distribuci docházelo také v restauraci jedné z vesnic na Hodonínsku. „Konopí rostlo ve venkovních pěstírnách, na volném prostranství i ve vnitřních pěstírnách, převážně v domech rodinných příslušníků. Cena jednoho kilogramu sušiny marihuany byla kolem šedesáti tisíc korun, při odběru většího množství byla částka nižší,“ uvedla mluvčí celorepublikového útvaru.

I policií zveřejněné video přibližuje zajištění vozů z posledního případu, a to značek BMW a Audi z Kyjovska, konkrétně záběry ze Svatobořic-Mistřína.

Zdroj: policie

Podle výroční zprávy Národní protidrogové centrály za minulý rok, policisté na Hodonínsku odhalili téměř třicet trestných činů souvisejících s drogovou scénou a v policejních sítích přitom uvízlo sedmatřicet pachatelů. I tak v této statistice Hodonínsko skončilo v Jihomoravském kraji na bronzové příčce, za okresy Brno-město a Znojmo.

Žena z Hodonína stanula před Krajským soudem v Brně.
Rozsudek oddálil psychiatr. Žena obžalovaná z vraždy v Hodoníně čeká ve vazbě

Okres Hodonín patří mezi celorepublikovou špičku, a to co se týká nelegálního konopí pěstovaného pod širým nebem. „Ve velké míře jsou v České republice venkovní pěstírny provozovány ve Zlínském a Jihomoravském kraji, zejména v okresech Hodonín a Břeclav,“ stojí v poslední výroční zprávě protidrogové centrály. Oblíbenost venkovního pěstování na Hodonínsku potvrzuje i poslední zveřejněný případ, kdy rodinná firma vysazovala rostliny konopí zhruba po desítkách kusů na více místech.

A nejen na Kyjovsku, ale také na blízkém pomezí Ždánicka a Vyškovska narazili policisté na většího ilegálního pěstitele, před rokem. Členové jihomoravského Toxitýmu tam přistihli přímo při loňské sklizni padesátníka, který si svou úrodu chránil fotopastmi. „Pěstoval zakázané konopí na pasece v hlubokých lesích Ždánického lesa,“ přiblížil tehdy policejní mluvčí Bohumil Malášek. Jeho kolegové tak na pasece odhalili malou plantáž se zhruba stovkou rostlin.

Roman Čechmánek jako trenér hokejistů Hodonína.
Čechmánek o Hodonínu: Lidi při zápasech dělali humbuk, soupeři tady hráli neradi

Aktuální policejní mapa kriminality za letošní říjen přibližuje v regionu hned pětici případů trestných činů souvisejících toxikomanií, kdy policisté mají už zjištěného i pravděpodobného pachatele, a to v Blatnici, Vracově, Veselí nad Moravou a dvakrát v Hodoníně.

Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek