Muž hlídce při kontrole nebyl schopný předložit řidičský průkaz ani doklady od auta. „Kolegové zjistili, že má řidičák zadržený za předchozí prohřešky. Jezdil pod vlivem alkoholu, také přes zákaz opakovaně bez oprávnění řídil. V databázích jsme dohledali informace, že tento muž má již pátý zákaz řízení, poslední mu má vypršet až v roce 2020," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Další problém se objevil záhy. A to tehdy, když strážci zákona provinilce orientačně otestovali, jestli není pod vlivem drog. „Test vyšel pozitivně na amfetaminy," upozornil mluvčí.

Lékařské vyšetření a odběr krve, který by podezření potvrdil nebo vyvrátil, muž odmítl. „Policisté dále zjistili, že auto, které řídil, je trvale vyřazené z provozu. Je evidované jako zaniklé a tedy také nepojištěné. Událost prověřujeme jako podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí," sdělil mluvčí.

Muži nyní hrozí až dva roky vězení. „Snad soud bude tentokrát důslednější a podobní řidiči nebudou na silnici ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu," dodal Zámečník.