Otec podle něj napadal ostatní členy rodiny, nejvíce svou manželku. „Nadával jí. Viděl jsem, jak ji kopal, fackoval, dal jí pěstí do hlavy. Mě nikdy fyzicky nenapadl, ale trápilo mě, že ubližoval ostatním členům rodiny,“ řekl u soudu obžalovaný.

V den činu se jeho matka pozdě v noci vrátila z večírku a jej vzbudila hlasitá rána. „Když jsem vběhl do kuchyně, ležela matka na zemi a otec stál u ní. On začal křičet, měl jsem strach, zahlédl jsem nůž a prostě jsem ho napadl,“ popsal student.

Podle poškozeného byla ten večer jeho manželka opilá. "Upadla na zem a pouze jsem ji jednou kopl do zadku,“ řekl. To žena potvrdila.

Mladík podle obžaloby otci způsobil vážné bezprostřední ohrožení života. „Měl rány na boku, poranění hrudníku a hrdelní žíly. Musela zasáhnout záchranná služba a musel na operaci,“ uvedl státní zástupce Petr Bejšovec.

Zdravotní pojišťovna uplatnila nárok na úhradu školy skoro třiadvacet tisíc korun, za syna je bez jeho vědomí zaplatila matka.

Otec po synovi ale nic nechce. „Mám ho rád, nikdy jsem mu nic neudělal a chtěl bych, abychom měli hezký vztah,“ řekl soudu.

Za pokus o zabití hrozí obžalovanému až deset let vězení. Případ bude pokračovat v červenci.