Nabízeli pokládku živičných směsí v areálech či na příjezdových cestách k podnikům. „Přišel k nám anglicky mluvící muž s tím, že dělá dodavatele cestářům u nového kruháče a na blízkých silnicích. Měl mu v kamionu zbýt asfalt a za příznivou cenu nabízel jeho položení u nás,“ řekl Deníku muž z Hodonínska. Nechtěl zveřejnit své jméno, ale redakce ho zná.

Podle něj asfaltéry od zakázky za více než padesát tisíc korun odlákaly požadované fakturační údaje a sepsání smlouvy. „Chtěl i zálohu. Řekl jsem, že zaplatíme až po provedení díla. Pak se už asfaltér neozval,“ doplnil zdroj z vedení oslovené firmy.

Podobný případ popsala na sociální síti i kyjovská radnice, která přiblížila zkušenosti jednoho z místních podnikatelů s podezřelou nabídkou. Na varování městem pak reagovali i z jiných oslovených firem. „U nás na firmě se objevil údajně pan Smith, který nabízel, že udělá komplet novou příjezdovou cestu za super cenu s pohádkou, že mu zbyl materiál z jiné zakázky a nechce ho vyhodit,“ uvedla na facebooku města Veronika Žižková.

Policie vyzývá k ostražitosti a při podezření na podvodné jednání k zajištění důkazů například fotografií registrační značky auta, v němž lidé z podezřelou nabídkou přijeli. „Ať se pak obrátí na nás. Zatím ale oznámení týkající se nějakých falešných asfaltérů neevidujeme,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala. (pt)