Mladík zprvu vůbec nic netušil. Na Facebooku mu napsala jeho známá, pod jejímž profilem pachatel vystupoval, že by nutně potřebovala půjčit čtyřicet korun. „Důvěřivý muž souhlasil a postupoval podle pokynů. V poskytnuté tabulce vyplnil klientské číslo a heslo ke svému bankovnímu účtu. K tomu poslal i kód z textové zprávy potřebný k převodu peněz," informoval policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podvodník obratem z konta převedl sto patnáct tisíc korun, což ale okradený zjistil zřejmě až později. „Jakmile událost oznámil, kolegové kontaktovali banku, aby se snažila převod zrušit. Nyní čekají na výsledek," uvedl mluvčí.

Případem se strážci zákona zabývají pro podezření ze tří trestných činů. Pachatel se totiž musel do facebookového profilu nabourat.

Velmi podobný vývoj měl případ z ledna minulého roku. Majitelka konta z Hodonínska ale tehdy nekalý záměr zmařila a peníze si uchránila. S tímto druhem podvodu se setkává policie po celé republice. „Člověk vydávající se za přítele žádá o drobnou finanční výpomoc, kterou je nutné zaplatit platební kartou. Po dohodě pak zasílá odkaz, kterým se webová stránka přesměruje jinam, kde uživatel vypíše své údaje. Pachatelé pak odčerpávají další a další peníze," upozornila mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková.