V Moravském Písku vtrhl muž 11. května na benzínovou stanici maskovaný a ozbrojený krátkou střelnou zbraní. „Měl šátek na obličeji a přes hlavu kapuci. „V ruce držel pistoli, kterou mířil na obsluhu a řekl, že chce peníze. Nakonec si s sebou odnesl šest tisíc korun. Obsluha ihned přepadení nahlásila na linku 158, ale policisté, kteří bezprostředně na místo přijeli, již pachatele nenašli," připomněl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Kriminalistům z Veselí nad Moravou se ho ale ve spolupráci se bzeneckými policisty později podařilo vypátrat a zadržet. Policisté totiž zjistili, že se v inkriminovanou dobu poblíž čerpací stanice nacházelo osobní auto, které by s případem mohlo souviset. Jeho popis obdržely všechny policejní služebny v regionu se žádostí o zjištění jeho výskytu.

„Právě tento krok se ukázal jako správný a přinesl požadovaný výsledek. Na vozidlo během své hlídkové činnosti za několik dnů narazili právě bzenečtí policisté u jednoho hotelu v jejich služebním rajonu. Poté, co se ověřila shoda s vozidlem od benzinky, šli policisté pro pachatele téměř najisto," uvedl Zámečník.

Pětadvacetiletý muž s trvalým pobytem ve slovenském Ružomberoku sice nějakou chvíli zapíral, ale postupně mu docházely argumenty. Při výslechu se pak kriminalistům přiznal ke dvěma dalším loupežím. Jednu z nich spáchal v místě svého bydliště a druhou v severomoravských Klimkovicích. K loupežím se spontánně přiznal a uvedl, že je prováděl kvůli své tíživé finanční situaci a dluhům, které si způsobil, když firemní peníze prohrál v automatech.

Policisté jej obvinili z trestného činu loupeže, za který mu hrozí až desetileté vězení a zároveň podali návrh na vzetí obviněného muže do vazby. Soudce však tomuto návrhu nevyhověl a tak bude tento pachatel stíhán na svobodě.