Zatím neznámý muž s pistolí v noci z pondělí na úterý přepadl obsluhu čerpací stanice ÖMV u Lužic. Policie po něm ve čtvrtek vyhlásila pátrání.

K přepadení došlo v pondělí čtvrt hodiny před půlnocí, kdy na benzínku přišel muž ozbrojený krátkou střelnou zbraní. „Přistoupil za obslužný pult s pokladnou a pod pohrůžkou použití zbraně požadoval vydání peněz. Po odcizení desítek tisíc korun fyzicky napadl dvěma údery do hlavy obsluhující ženu,“ popisuje noční loupež policejní mluvčí Petr Zámečník.

Násilník na pumpařku zakřičel, aby nevolala policii, přičemž ji uhodil, a poté utekl. Ženě způsobil lehčí zranění. Policisté po muži, který přepadl benzínku intenzivně pátrají.

Policie žádá o pomoc

O spolupráci žádají také veřejnost. Bezpečnostní kamery jim pomohly s částečnou identifikaci útočníka. „Pachatel byl vysoký 170 – 175 centimetrů a štíhlé postavy. Na sobě měl oblečenu černou mikinu se zelným motivem na hrudi a kapucí. Na nohou pak tmavé kraťasy po kolena a kotníkovou sportovní obuv. Případní svědci by pachatele mohli poznat právě podle mikiny, kterou měl na sobě,“ vzkázal policejní mluvčí. Jakékoliv informace o možném pachateli je možné sdělit na nejbližší služebně Policie České republiky nebo volat přímo na linku 158.

Zaměstnanci se nechtěli k pondělnímu přepadení vyjadřovat. „Je to moc čerstvé. Začátkem příštího týdne vydáme tiskové prohlášení,“ řekli Hodonínskému deníku Rovnost na lužické čerpací stanici ÖMV. Podle dalších informací z místa přepadl lupič benzínku poprvé. Přepadení se střelnou zbraní není obvyklé ani pro policisty. „Je to výjimečné. Nepamatuji, že bychom v minulosti něco podobného řešili,“ zavzpomínal Zámečník.

Nejvíce zarážející na loupeži je fakt, že muž s kapucí udeřil ženu po té, co už měl peníze. „Taky se tomu divíme. Předpokládáme, že chtěl ženu zastrašit. Možná tím chtěl zdůraznit svoji výhružku, aby nevolala o pomoc,“ domnívá se policejní mluvčí.

Také některé další indicie ohledně situace před pondělní půlnocí by policii pomohly. Zatím se totiž neví, jak se vůbec lupič k benzínce dostal. Jestli měl auto, motorku, či dokonce kolo, a kde je měl přistavené. Policisté nevylučují ani to, že by přišel po svých. Další otazník visí nad tím, zda muž loupil sám, nebo jestli měl komplice.

Letos druhé přepadení

Letos jde v okrese Hodonín o druhé loupežné přepadení benzínové stanice. U prvního hrála hlavní roli žena, která zaútočila na pumpařku s nožem v ruce. Po šarvátce utekla z benzínky s prázdnou. „Při přepadení benzínky lupič předpokládá zisk většího množství peněz. U takového případu si ženu nepamatuji,“ uvažoval ředitel hodonínských strážníků Jindřich Vašíček.

Předloni kriminalisté na Hodonínsku vyšetřovali stejný trestný čin ve Bzenci a Ždánicích. Tam se dokonce přebarvený, ostříhaný a oholený lupič sám udal.