První z nich byl Šťastný návrat. „Akce měla za úkol snížit počet dopravních nehod na silnicích, proto je hlídalo celkem šestnáct policejních hlídek po celém okrese,“ uvedla policejní mluvčí Radka Polášková.

Během kontrol se policisté zaměřili na nejzávažnější a nejčastěji páchané dopravní přestupky. Soustředili se také na děti v sedačkách.

Děti jsou předmětem zvýšeného zájmu policistů i nyní při další akci s názvem Bezpečí našich dětí. Řidiči dostávají preventivní letáky s důležitými radami o dětských autosedačkách. Děti jako dárek dostávají reflexní přívěsky.

Do 4. září pak potrvá celorepubliková akce Zebra se za tebe nerozhlédne. „Cílem projektu je preventivně působit na chodce, posílit v nich zásady bezpečného chování při přecházení vozovky a zvýšit jejich povědomí o využívání přechodů pro chodce. Naši policisté budou po celém okrese hlídkovat u přechodů pro chodce na frekventovaných místech,“ řekla policejní mluvčí. Celkem jde o padesát přechodů. Pro děti přicházející do školy budou mít strážci zákona nachystané upomínkové předměty a také si vyzkouší znalosti dětí jak správně přecházet přes vozovku.