Do hodonínského zlatnictví Lazurit vpadla ve středu kolem páté hodiny dvojice maskovaných mužů ozbrojených pistolí. Výhrůžkami donutili prodavačku, aby jim vydala šperky. „Ty si naskládali do tašky a odjeli,“ informoval těsně po přepadení hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Čtyři lupiči pak ujížděli s více než milionovým lupem směrem na Uherské Hradiště. „Ve večerních hodinách se nám je podařilo zadržet ve spolupráci s uherskohradiš­ťskými kolegy právě v Uherském Hradišti. Zajistili jsme celý lup. Všem čtyřem sdělili obvinění ze spáchání trestného činu loupeže,“ uvedla jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová. Kvartetu lupičů nyní tak hrozí pět až dvanáct let vězení.

V samotném obchůdku se k případu nechtěli vyjadřovat. „Nyní děláme inventuru,“ podotkla ve čtvrtek jedna z prodavaček.

Při přepadení ale ve zlatnictví nebyli jen pachatelé a prodavačka, ale i jedna zákaznice. „Celé přepadení viděla, a poté v šoku, ještě než přijeli policisté, odešla. Byli bychom rádi, kdyby se se svým svědectvím přihlásila na číslo 158,“ sdělila mluvčí.

Hodonínské zlatnictví Lazurit vykradli už podruhé za posledních čtrnáct měsíců. Loni v září postával jeden muž u vstupních dveří prodejny, zatímco druhý požádal prodavačku o ukázání zlatých řetízků. „Když mu plato se zlatými řetízky na prodejním pultu ukazovala, pokusil se jí ho z rukou vytrhnout. To se mu však nepodařilo a oba pachatelé z prodejny hned utekli,“ informoval tehdy Petr Zámečník.

Hůře dopadli ale obě letos vykradené zlatnictví. Jednoho březnového odpoledne u lužického zlatnictví vyskákali ze světlemodrého kombíku maskovaní muži. „Měly kukly a rukavice. Holky přitlačili dozadu a ke zdi. A během chvilky ukradli všechny vystavené šperky,“ popsala přepadení majitelka lužického zlatnictví a hodinářství Lenka Motyčková. Vyšetřování tohoto přepadení pokračuje. „Stále je předmětem vyšetřování,“ uvedla krajská policejní mluvčí.

Stejně je na tom pátrání po lupičích, kteří přepadli o měsíc dříve zlatnictví v Hodoníně na rohu Rodinovy ulice a Národní třídy. „Taky na tom pracujeme. Prověřujeme i možnost spojitosti tohoto případu s posledním hodonínským přepadením,“ dodala Vedrová.